fbpx
';
side-area-logo

Jeep Cherokee XJ Classic – modyfikacja off road

Jeep Cherokee XJ Classic Off Road

 

Założenia projektowe
 • utrzymanie charakteru „cywilnego” auta
 • montaż liftu +3,5″
 • zapewnienie możliwości wyciągnięcia auta z terenowych tarapatów

Jeep Cherokee XJ to, obok Wranglera, najbardziej uwielbiany, można rzec, kultowy model tej marki. Produkowany przez ponad dwadzieścia lat, ma swoich wielbicieli na całym świecie. Dziś coraz trudniej znaleźć zadbany i zdrowy egzemplarz w fabrycznym stanie. Jeden z nich trafił do nas na „kosmetyczne” zmiany.

Prezentowany egzemplarz pochodzi z ostatnich lat produkcji modelu. Jego doskonały stan wpłynął na decyzje Właściciela o kierunku przeprowadzanych modyfikacji. Auto miało zyskać większe możliwości terenowe, aby móc cieszyć się weekendową turystyką off road, przy jednoczesnym zachowaniu jak najbardziej fabrycznego wyglądu. Wykluczone było zatem montowanie stalowych zderzaków, ale koniecznością był montaż uchwytu do szarpania z przodu, umożliwiającego wyciągnięcie Jeep’a z razie potrzeby. Wykonany na zamówienie uchwyt został zamontowany do podłużnicy pojazdu i estetycznie wyprowadzony na zderzak przedni.

Podziel się:

Jeep otrzymał 3,5-calowy lift zawieszenia, oparty na komponentach marki Rubicon Express. Regulowane krótkie wahacze oraz regulowany drążek Panharda pochodzą od polskiego producenta. Amortyzatory Rubicon Express z serii monotube, dzięki swojej konstrukcji, zapewniają dużo lepszą prace zarówno na asfalcie jak i poza nim.

Ta konfiguracja zawieszenia off road pozwoliła na montaż ogumienia w rozmiarze 31×10,5. Do XJ-ta trafiły opony typu MT marki Cooper, model Discoverer STT PRO. Zostały one zamontowane na nowiutkie felgi z większym, niż fabryczne, odsadzeniem. Jest to klasyczny model felg off road z okrągłymi wycięciami.

Nowe felgi dość mocno wysunęły koła poza obrys karoserii, zamontowaliśmy zatem poszerzenia nadkoli. Bazując na naszym doświadczeniu, rekomendujemy wyłącznie oryginalne poszerzenia amerykańskiej marki Bushwacker. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu dużo lepiej „znoszą” otarcia, zadrapania i uderzenia. Z uwagi na fakt, iż Właścicielowi tego pięknego egzemplarza XJ zależało na wyglądzie jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego, wybór padł na poszerzenia Bushwacker Flat Style. Ich montaż wymagał nieznacznego podcięcia zderzaków.

Na fabrycznym zderzaku przednim zamontowaliśmy dodatkowe oświetlenie, które przydaje sie w sytuacjach, kiedy dzień w terenie trochę sie przedłuży…
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  735966955