fbpx
';
side-area-logo

Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI – Modyfikacje Off Road

Wyprawowy Jeep WK

Projekt Viking II

1_0001_zderzak-przedni-off-road-jeep-wk

Założenia projektowe
 • Przygotowanie Jeep’a WK/WH do wypraw off road
 • montaż liftu +2
 • doposażenie stalowe off road

Podziel się:

Przeprowadziliśmy kompleksową modyfikację off road Jeep’a Grand Cherokee WK. Opisywany egzemplarz wyposażony jest w najlepszy dostępny w tych modelach silnik 5.7 V8 HEMI.

Prace rozpoczęliśmy od wymiany zawieszenia na zestaw liftu +2”, oparty na sprężynach australijskiego producenta Lovells oraz montażu dystansów kół. Konfiguracja ta umożliwiła montaż ogumienia z bieżnikiem MT w rozmiarze 32” na fabrycznej feldze 17.

Aby polepszyć aspekt wizualny pojazdu oraz zapewnić ochronę felg, pokryliśmy je ochronnymi powłokami poliuretanowymi Line-X.

Viking II dostał pełen pakiet osprzętu off road do Jeep’a Grand Cherokee WK według naszego projektu- w zestawie znalazły się zderzaki, progi oraz bagażnik.

Zderzak przedni „Diamond Duke” z wbudowaną płytą pod wyciągarkę oraz podwójnym oświetleniem dodatkowym. Z opcji doposażenia zderzaka, właściciel pojazdu wybrał ultra solidne uchwyty do szarpania.

Na zderzak trafiła wyciągarka off road marki Dragon Winch o uciągu 5,5T. Wykonaliśmy pełne podłączenie elektryczne wyciągarki, wraz z bezpiecznikiem wysoko prądowym.

Tył pojazdu został uzbrojony w zderzak off road „Dark Duke” w wersji bazowej, czyli z wbudowanym oświetleniem roboczym w technologii LED. Dodatkowo właściciel zdecydował się na doposażenie zderzaka w gniazdo haka amerykańskiego 2×2” z wyjmowaną końcówką kulową, dedykowaną do liftu zawieszenia pojazdu, dodatkowe lampy przeciwmgielne oraz, nieodzowne w terenie, uchwyty do szarpania.

Do Viking’a II wykonaliśmy także progi off road, umożliwiające asekurację pojazdu na trudnych odcinkach terenowych oraz podnoszenie pojazdu przy pomocy podnośnika hi lift. Orurowanie zostało wykonane metodą CNC, jest to customowy wzór na indywidualne zamówienie.

W prawdziwej wyprawówce nie może zabraknąć bagażnika dachowego- został jak, podobnie jak progi off road, wykonany na zamówienie przy użyciu giętarki wielopłaszczyznowej CNC. Bagażnik został wyposażony w mocowanie koła zapasowego, mocowanie kanistrów oraz uchwyt siekiery i saperki.

Wszystkie stalowe doposażenia off road, zgodnie z naszymi standardami, zostały pokryte powłokami ochronnymi Line-X w kolorze czarnym.

Jeep otrzymał także, dedykowany do tego modelu Grand’a, snorkel australijskiego producenta AirFlow oraz nowy układ dolotowy, oparty na hermetycznym filtrze stożkowym, dedykowanym do mocy pojazdu.

Po modyfikacjach Jeep jest doskonale na wyprawy marzeń Właścicieli!
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677