fbpx
';
side-area-logo

Jeep Grand Cherokee na wyprawy off road – Projekt Viking

Modyfikacje off road Jeep Grand CHerokee WK

1_0004_dsc_0087

Założenia projektowe
 • modyfikacja zawieszenia pojazdu – lift +2″
 • doposażenie w podstawowy pakiet off road

Przepiękny egzemplarz poliftingowego Jeep’a Grand Cherokee WK w wersji Overland trafił do nas na niewielkie modyfikacje. Wyposażony w najlepszy w tym modelu silnki benzynowy o pojemności 5.7L Jeep, służy właścicielowi do codziennych dojazdów do pracy oraz rekreacyjnej jazdy w terenie.


Podziel się:

Przepiękny egzemplarz poliftingowego Jeep’a Grand Cherokee WK w wersji Overland trafił do nas na niewielkie modyfikacje. Wyposażony w najlepszy w tym modelu silnki benzynowy o pojemności 5.7L Jeep, służy właścicielowi do codziennych dojazdów do pracy oraz rekreacyjnej jazdy w terenie.

Lift zawieszenia +2″

Z uwagi na dość dużą „wrodzoną” dzielność tych modeli w terenie, niewymagającą dużych ingerencji w zawieszenie, doradziliśmy montaż najprostszego, dwucalowego liftu. Zestaw zawieszenia składa się z 4 sprężyn o podwyższonej twardości oraz 4 dedykowanych amortyzatorów. Taka konfiguracja w WK umożliwia montaż ogumienia w rozmiarze 32″. Dodatkowo zamontowaliśmy dystanse kół, które polepszają prowadzenie pojazdu.

Ochrona karoserii

Jeep został także wyposażony w nieodzowne w terenie progi off road. Pan Piotr, właściciel Granda, zdecydował się na model NEW- progi w konstrukcji 2D z dodatkowymi blachami wypełniającymi, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Progi doskonale chronią karoserię w terenie, dają także możliwość asekuracji pojazdu na trudnych odcinkach terenowych, a także umożliwiają podnoszenie auta przy pomocy hi lifta.

Na dach Jeep’a powędrował nasz flagowy model bagażnika dachowego- African Challenge (podlinkowanie), który pierwotnie zaprojektowany właśnie do tego modelu pojazdu. Z uwagi na jego olbrzymią popularność, obecnie dostępny jest do większości modeli 4×4.

Ledowe oświetlenie dalekosiężne i robocze

Na bagażniku zamontowaliśmy „elektrownię” dającą dostateczna ilość oświetlenia w warunkach nocnych. Główny przedni panel led dalekosiężny wspomagany jest przez dwa dodatkowe panele robocze, doświetlające boki. Na tylną część bagażnika powędrował panel roboczy o mocy 120W. Całość sterowana jest z kabiny pojazdu- osobne włączniki pozwalają uruchomić oświetlenie w wybranej konfiguracji.

Na bagażniku zaprojektowaliśmy również na prośbę Właściciela pojazdu, mocowanie trapów of froad oraz bagażnika na rowery.

Jeep został wyposażony w snorkel, który chroni jednostkę napędową nie tylko przed wodą, ale także kurzem, błotem i pyłem. Pod maską znalazł sie nowy układ dolotowy, zapewniający maksymalną szczelność, oparty na hermetycznym filtrze stożkowym., dedykowanym do olbrzymiej mocy pojazdu.

W kolejnym etapie Właściciel Jeep’a planuje doposażyć go także w przedni zderzak off road „Diamond Duke” (podlinkowanie) oraz zderzak tylny Dark Duke (podlinkowanie)z mocowaniem koła zapasowego.
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677