fbpx
';
side-area-logo

Jeep Grand Cherokee WJ – modyfikacje off road

Projekt „InsectKiller” Jeep Grand Cherokee WJ

Założenia projektowe
 • renowacja i konserwacja pojazdu
 • personalizacja wizualna pojazdu
 • przystosowanie do rekreacji off road

Jeep WJ jest coraz częściej wybierana bazą do różnego rodzaju modyfikacji off road. Do tego produkowanego w latach 1999-2004 modelu Grand’a, opracowaliśmy szereg doposażeń i rozwiązań, które sprawiają, iż auta te doskonale sprawdzają się w terenie, sprawiając radość Właścicielom.

Prezentowany egzemplarz, pochodzący z 2000 roku, przeznaczony na auto do rekreacji, został poddany wielu zabiegom, mającym zapewnić zachowanie doskonałego stanu pojazdu przez długie lata.

Podziel się:

Przed przystąpieniem do modyfikacji Jeep’a przeprowadziliśmy gruntowne prace konserwacyjne karoserii pojazdu. Całe wnętrze zostało zdemontowane, podłoga została oczyszczona mechanicznie i chemicznie z rdzy, następnie pokryta podkładem i warstwą zabezpieczającą w postaci powłoki Raptor. Tak przygotowane wnętrze zostało w całości wyłożone matą wygłuszającą.

Przeprowadziliśmy kompleksową konserwację podwozia według naszej standardowej procedury, o której można przeczytać tutaj.

Właściciel Wj-ota zdecydował sie także na pakiet lakierowania karoserii pojazdu. Spośród dostępnych technologii i pakietów wybór padł na powłoki Raptor i pakiet duo kolor, z dominującym odcieniem oliwkowym. Dolne partie karoserii, do wysokości przetłoczeń na drzwiach, polakierowaliśmy w kolorze czarnym, na pozostałej części znalazł się, doskonale pasujący do off road’u, kolor khaki.

Wybrane przez Właściciela Jeep’a stalowe felgi off road, z większym niż fabryczne odsadzeniem, także zostały polakierowane w dwóch kolorach.

W międzyczasie nasz Metal Team zajął się produkcją doposażeń stalowych dla Insecta. Na przód pojazdu trafił zderzak off road „Iron Man” w pełnej opcji. Na bull barze zamontowaliśmy panel led roboczy o mocy 60W, doświetlający teren podczas pracy z wyciągarką. Z uwagi na rekreacyjne przeznaczenie Jeep’a, Właściciel zdecydował się na wyciągarkę Dragon Winch o uciągu 5,5T. Wersja z liną syntetyczną gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania i dużo niższą wagę wyciągarki, niż w przypadku liny stalowej.

Tylny zderzak off road „Backfire” w wersji bazowej Właściciel zdecydował się rozbudować o uchwyty do szarpania, ramię koła zapasowego i multi funkcyjne gniazdo haka amerykańskiego 2×2″, umożliwiające, poza holowaniem, montaż wielu akcesoriów, takich jak: bagażnik rowerowy, czy kosz na zwierzynę.

Jeep otrzymał także progi off road, które chronią karoserię i umożliwiają asekurację pojazdu na trudnych odcinkach terenowych.

Bagażnik wyprawowy to nasz flagowy model „African Challenge” został doposażony o mocowanie podnośnika hi lift oraz pełny pakiet oświetlenia w technologii led- panele przednie dalekosiężne, tylne oraz boczne robocze.

Instalację elektryczna nowego oświetlenia poprowadziliśmy pod tapicerką pojazdu, a w kabinie znajduje sie panel sterujący „elektrownią”.

Jeep otrzymał nowiutkie zawieszenie- zamontowaliśmy zestaw liftu +4,5″ , indywidualnie skonfigurowany, aby odpowiadał potrzebom Właściciela. Podwójny amortyzator skrętu doskonale tłumi drgania. Spód pojazdu został mocno uzbrojony- reduktor chroni stalowa osłona, a most przedni „zakuliśmy” w aluminiowa osłonę amerykańskiej marki G-2.

Aby zapobiec odkształceniom podczas pracy zawieszenia oraz pod obciążeniem, mosty zostały wzmocnione stalową konstrukcją, a następnie wypiaskowane i polakierowane poliuretanowo na kolor czarny.

Podwozie posiada kilka czerwonych dodatków, które można zobaczyć , gdy auto porusza się po zróżnicowanym terenie- na kolor czerwony polakierowane są wały napędowe, osłona reduktora oraz zwrotnice. Czerwone akcenty znalazły sie również na grillu oraz zderzaku stalowym.

Pod maskę powędrował nowy akumulator Optima oraz hermetyczny dolot powietrza, zakończonym snorkelem, który chroni silnik przed wodą, błotem oraz kurzem.

Lift +4,5″ umożliwił montaż opon z bieżnikiem MT w rozmiarze 32″ marki BFGoodrich. Aby zrekompensować większe dosadzenie felg, zamontowaliśmy poszerzenia nadkoli amerykańskiej marki Bushwacker.

Po montażu wszystkich doposażeń przeprowadziliśmy testy pojazdu w nowej konfiguracji- Jeep doskonale prowadzi sie na asfalcie, jak i w terenie. Skórzane wnętrze, które przeszło u nas gruntowną renowację, zapewnia komfort i wygopodróżowania w każdych warunkach!
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677