fbpx
';
side-area-logo

Jeep Grand Cherokee WK lift 4

Lift zawieszenia 4″ i kompleksowa modyfikacja Jeep’a Grand Cherokee WK

Projekt „Black Hawk”

PSZ_8657 (Large)

Założenia projektowe
 • Lift zawieszenia 4″- montaż profesjonalnego zestawu zawieszenia, dedykowanego do tego modelu, opartego na komponentach z najwyższej półki amerykańskiej produkcji
 • Montaż zderzaków stalowych z wyciągarkami
 • Montaż bagażnika wyprawowego
 • Montaż progów pod hi lift
 • Montaż osłon podwozia
 • Pakiet ochrona lakieru – zabezpieczenie LINE-X
 • Montaż opon typu MT

Przeznaczenie pojazdu: polowania i turystyka off road


Podziel się:

Jako znani z zamiłowania do innowacji w dziedzinie off road’u z zapałem przystąpiliśmy do realizacji pierwszej tego typu modyfikacji off road w Europie.

Prace rozpoczęliśmy od zaprojektowania nowych zderzaków stalowych, dedykowanych do Jeep’a Grand Cherokee WK/WH. Projektanci skupili się na tym, aby znacznie poprawić kąt natarcia i zejścia pojazdu, a także pomieścić w zderzakach off road zaplanowane wyposażenie dodatkowe- oświetlenie, hak, uchwyty do szarpania.

Przedni zderzak z płytą pod wyciągarkę „Diamond Duke” o kosmicznym designie, jako pierwszy na świecie zderzak off road, został doposażony w punktowe oświetlenie do jazdy dziennej w technologii led. Aby zapewnić dostateczną ilość światła w warunkach nocnych, co w samochodzie dla myśliwego jest istotna kwestią, zaopatrzony został również w podwójne oświetlenie robocze. Mocne uchwyty do szarpania zapewniają bezpieczeństwo podczas ich użytkowania.

Przedni zderzak 4×4 „Diamond Duke” doposażony został w wyciągarkę Zeon 10S, z syntetyczną lina Spydura, ufundowaną przez partnera projektu WARN Polska.

Zderzak stalowy tylny „Dark Duke” do Jeep’a Grand Cherokee WK mieści płytę pod wyciągarkę z liną syntetyczną. Pomimo to projektantom udało się stworzyć zderzak off road znacznie poprawiający kąt zejścia pojazdu. Jako wyposażenie dodatkowe zderzaka zamontowaliśmy także oświetlenie robocze w technologii led, uchwyty do szarpania i gniazdo haka amerykańskiego 2″. Zderzak „Dark Duke” doposażyć można także w ramię koła zapasowego.

W każdej wyprawówce nie może zabraknąć bagażnika dachowego- z gamy naszych produktów wybraliśmy model bagażnika 4×4 „African Challenge” o skomplikowanej przestrzennej konstrukcji giętej metodą CNC, który doskonale współgra z nowoczesną stylistyką Granda WK.  Na wyposażeniu bagażnika znalazło się mocowanie koła zapasowego i podnośnika hi lift.

Jeep został również wyposażony w progi off road pod, które umożliwiają podnoszenia auta za pomocą podnośnika hi lift oraz są pomocne przy asekurowaniu pojazdu na niebezpiecznych trawersach. Do „Black Hawk’a” trafił model progów 2D NEW.

Produkty 4×4  MetalPasja.pl z gamy „rurowych” wytwarzane są przy pomocy zaawansowanej maszyny CNC, umożliwiającej wielopłaszczyznowe gięcie rur 3D.

Prawdziwą rewolucją w modyfikacjach Jeep jest zamontowany w Grandzie lift4″. Na zestaw składają się komponenty najwyższej jakości – nowe sprężyny dedykowane do liftu, górne wahacze przednie z dożywotnią gwarancją, amortyzatory tylne King Racing Shocks z zewnętrznymi zasobnikami. Z przodu zastosowane zostały coilovery FOX. Obecnie jest to jedyny dostępny na świecie pełen lift +4″.

Lift 4″ w Jeepie Grand Cherokee WK umożliwił montaż nowych opon typu MT w rozmiarze 33x11x17. Z uwagi na to, iż auto podróżować będzie nie tylko w terenie, ale również na asfalcie, wybór padł na model opon Cooper Discoverer STT, które odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i dobrą, jak na opony MT, trakcją w zimie.

„Black Hawk” otrzymał komplet osłon podwozia, które zabezpieczą pojazd podczas manewrów terenowych. Zamontowana została osłona jednostki napędowej oraz skrzyni biegów i redukcyjnej.

Black Hawk otrzymał także nowy dolot i snorkel do Jeepa WK, renomowanej australijskiej marki Airflow.

W końcowej fazie projektu auto trafiło do naszej lakierni poliuretanowej, gdzie nałożone zostały warstwy ochronnej powłoki Line-X, mające za zadanie zabezpieczać karoserię pojazdu przed uszkodzeniami w terenie. O tym , iż była to słuszna decyzja, przekonaliśmy się już podczas pierwszych testów off road.

Powłokami Line-X pokryte zostały także wszystkie produkty MetalPasja.pl- stalowe zderzaki off road, progi 4×4 oraz bagażnik wyprawowy.

 

Jeep w nowej odsłonie doskonale radzi sobie nie tylko w terenie, ale także na asfalcie, gdzie wzbudza niemałe zainteresowanie ze strony innych użytkowników drogi. Zupełnie nas to nie dziwi, bo Black Hawk jest unikatem!
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 735 966 955