fbpx
';
side-area-logo

Projekt Sahara – modyfikacje off road Jeep Grand Cherokee ZJ

Projekt Sahara – modyfikacje off road Jeep Grand Cherokee ZJ

1_0009_dsc_0036

Założenia projektowe
  • modyfikacja off road w wersji ‚Light”- przygotowanie Jeep’a do turystyki off road
  • lift +2″
  • montaż płyty pod wyciągarkę
  • zabezpieczenie dolnych partii karoserii powłokami Line-X w customowym kolorze

Jeep Grand Cherokee ZJ to niezwykle wygodne, ale też dzielne w terenie auto- właściciel prezentowanego egzemplarza pragnął, aby połączyć funkcję auta na co dzień z możliwością wjazdu w lekki teren.


Podziel się:

Egzemplarz Jeep’a Grand Cherokee ZJ z silnikiem 5.2 V8 trafił do nas w celu przeprowadzenia modyfikacje według powyższych założeń. Zakres modyfikacji nie był szeroki, natomiast wyzwaniem dla nas było lakierowanie pojazdu- właściciel pragnął, aby pojazd został zabezpieczony powłokami Line-X w nietypowym kolorze. Kolor Sahara znany z niektórych wersji Wranglera był marzeniem Pana Pawła.

Jeep został wyposażony w lift zawieszenia +2, umożliwiający montaż ogumienia z bieżnikiem AT w rozmiarze 31″. Z uwagi na poszerzony rozstaw osi pojazdu, zamontowaliśmy poszerzenia nadkoli- zamienniki Bushwacker, które planowaliśmy również zabezpieczyć powłokami poliuretanowymi w kolorze Sahara.

Na potrzeby realizacji zaprojektowaliśmy autorska płytę pod wyciągarkę montowana na fabrycznym zderzaku, która składa się z trzech elementów. Jej specyfika umożliwia maksymalne „ucywilnienie” pojazdu. Główną konstrukcję produktu stanowi płyta czołowa na plastikowym zderzaku, mocowana do podłużnic pojazdu, do której opcjonalnie można dokręcić płytę pod wyciągarkę. Poruszając się po asfalcie, możemy pozostawić jedynie główny element wyglądający jak fabryczny zderzak, a płyta z wyciągarką czekać będzie w garażu na kolejny terenowy wypad. Dodatkowo zestaw można uzupełnić o uchwyty do szarpania, których przydatność w terenie trudno przecenić.

Płyta pod wyciągarkę jest kompatybilna z większością wyciągarek przeznaczonych do tego modelu pojazdu.

Płyta pod wyciągarkę, poszerzenia nadkoli oraz dolne partie karoserii pojazdu zostały zabezpieczone powłokami Line-X w customowym, stworzonym na indywidualne zamówienie Klienta, kolorze Sahara. Uzyskanie tegoż odcienia wymaga laboratoryjnej precyzji mieszania składowych kolorów, pochłonęło wiele prób, zanim uzyskaliśmy pożądany odcień. Całość prezentuje się bardzo spójnie a Jeep, zgodnie z życzeniem pana Pawła, zyskał niezwykle indywidualny wygląd.
Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!

Nasz adres:

ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

Nasz telefon:

+48 886 908 677