fbpx
';
side-area-logo

Modyfikacje off road UAZ – Tuning na zamówienie – Spersonalizowany pojazd 4×4

Projekt „Golden Imperor” modyfikacje off road UAZ

 

Założenia projektowe
 • zmiana fabrycznego koloru pojazdu
 • montaż ponadwymiarowego ogumienia
 • stworzenie luksusowego wnętrza
 • stworzenie pojazdu unikatowego na skale światową

Projekt „Golden Imperor” to kompleksowa przebudowa fabrycznego Uaza do postaci wyjątkowego na skalę światową pojazdu, w której mogliśmy zaprezentować nasze możliwości techniczne i designerskie.

Bazą projektu stał się, zakupiony jako fabryczny, Uaz z rocznika 2015. Model ten w najuboższej wersji nie posiada nawet radia. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, iż plan modyfikacji zakładał, stworzenie pojazdu od początku poprzez zmianę wyglądu zewnętrznego, „uluksusowienie” wnętrza i doposażenie w akcesoria terenowe.

Prace rozpoczęliśmy od demontażu auta „do ostatniej śrubki” i likwidacji pojawiających sie juz ognisk korozji. Podłoga, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz została dokładnie zakonserwowana.

Po pracach konserwacyjnych przyszedł czas na montaż zawieszenia. Po transformacji Uaz miał zostać wyposażony w koła w rozmiarze 33′ na aluminiowych obręczach o średnicy 18 cali. Na przednią oś zamontowane zostały sprężyny +2,5″ o podwyższonej twardości, przeznaczone pod dodatkowe obciążenie w postaci zderzaka stalowego z wyciągarką. Brak pozostałych dedykowanych elementów zawieszenia, wymusił na zespole MetalPasji wykonanie części przeznaczonych do tego projektu, m.in. drążka Panharda i regulowanych wieszaków resorów. Na tylnej i przedniej osi zostały zamontowane amortyzatory FOX, o długości dobranej do skoku zawieszenia.

Podziel się:

Z prac „pod spodem” dodatkowo została wykonana konwersja tylnych hamulców z bębnów na tarczowe, dzięki czemu znacznie polepszyła się skuteczność układu hamulcowego.

Auto zostało doposażone w opony 33′ z bieżnikiem MT Cooper Discoverer STT. Felgi- połączenie szczotkowanego aluminium z czarnym połyskiem, zostały specjalnie sprowadzone na potrzeby projektu z USA. Posiadają znacznie większe od fabrycznego odsadzenie, dzięki czemu poszerzają pojazd, poprawiając jego właściwości jezdne i proporcje wizualne.

Lakierowanie karoserii

Z gamy naszej oferty lakierowania karoserii Właściciel Uaza wybrał pakiet lakierowania „fabrycznego” multi-kolor, który obejmuje pokrycie nowa powłoką wszystkich, nawet niewidocznych miejsc. Po opracowaniu koncepcji kolorystycznej, wybraliśmy trzy kolory- dwa odcienie brązu i czarny. Bazowym RAL 8001, pokryta została cała karoseria. Ciemniejszym odcieniem o numerze RAL 8007 zostały polakierowane dodatki kolorystyczne -m.in. przetłoczenia karoserii, ramki szyb, klapka wlewu, wszystkie zawiasy, a także elementy zderzaków. Obydwa odcienie brązowego zostały zaaplikowane uretanowymi powłokami ochronnymi. Czarne dodatki to niezniszczalne powłoki Line-X. Tym typem powłok zostały pokryte zderzaki oraz dolne partie nadwozia, dzięki czemu udało się uzyskać niemal fabryczny wygląd gumowych poszerzeń nadkoli. Całość, wykonana według najwyższych standardów, przyniosła interesujący efekt wizualny.

Pakiet styl

Zewnętrzny wygląd pojazdu był kluczowym aspektem przy tworzeniu tego projektu. Po modyfikacjach auto miało uzyskać indywidualny, niepowtarzalny wygląd. Bazując na doświadczeniu, popartym realizacjami wielu pojazdów, kierownik projektu doradzał, które rozwiązania podniosą walory estetyczne i sprawią, iż auto wyglądać będzie wyjątkowo.

Zespół MetalPasji zaprojektował i wykonał nowy grill pojazdu, atrapę chłodnicy i pakiet doposażeń off road, na który złożyły się stalowe zderzaki i progi.

Nowy front, o modnym wyglądzie „angry eyes” , nadał Uazowi agresywny i zadziorny „wyraz twarzy”. Osadzone w nim zostały tuningowe reflektory i kierunkowskazy. W atrapę chłodnicy został wbudowany szerokokątny panel led.

Stalowe zderzaki off road, o futurystycznym wyglądzie, sprawiają wrażenie ultra lekkich. Przedni zderzak, z płytą pod wyciągarkę, doskonale harmonizuje z agresywna stylistyką nowego grilla.

Od zera do milionera

Totalną niespodzianką jest przeobrażone wnętrze pojazdu. Fabryczny Uaz nie oferuje zbyt wiele w kwestii wyposażenia i komfortu. Do auta trafił komplet foteli z Audi A6 do którego wykonaliśmy nowe stelaże oraz instalację elektryczną, sterującą położeniem siedzisk i ich podgrzewaniem. Aby podkreślić zamysł stworzenia auta z przepychem, na wzór limuzyny, nowy przedłużany podłokietnik został zaprojektowany tak, by przeobrażał się w rozbudowany barek, do którego wygodny dostęp mają pasażerowie siedzący z tyłu. We wnętrzu pojazdu unosi sie luksusowy zapach skóry, a to za sprawą „uszytej na miarę” nowiuteńkiej tapicerki. Tez zakres prac został wykonany przez zaprzyjaźnioną z MetalPasją firmę, zajmującą się tapicerowaniem. Poszycie wnętrza zostało wykonane z kilku gatunków skóry, łączonej z alcantarą z dodatkami i obszyciami w tonacji kolorystycznej dopasowanej do projektu. Radioodtwarzacz z funkcją mp3 został umieszczony w górnej konsoli, a wysokiej jakości głośniki, w drzwiach.

Niezwykle uboga fabryczna deska rozdzielcza została w całości obszyta skórą i wzbogacona o centralny panel przełączników. Przełączniki typu carling sterują nowym, roboczym i dalekosiężnym oświetleniem, którego jest pod dostatkiem oraz nowymi funkcjami pojazdu- m.in. elektrycznym hamulcem ręcznym.

Spektakularny efekt prac jest przedmiotem podziwu i zazdrości każdego, kto marzy o uazie „uszytym na miarę”
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 735 966 955