Jeep WK do rodzinnej turystyki – Jeep Grand Cherokee WK Off Road

Projekt „Weekend Cruiser”

1_0004_psz_1416

Założenia projektowe
 • Kompleksowa regeneracja mechaniczna
 • Kompleksowa konserwacja
 • Przygotowanie do turystyki off road

Przepiękny egzemplarz Jeep’a Grand Cherokee WK z unikatową, brązową, skórzana tapicerką trafił do nas w celu przywrócenia idealnego stanu technicznego i modyfikacji, które nie zmienią drastycznie fabrycznego wyglądu, a pozwolą na swobodne uprawianie rodzinnej turystyki off road.


Podziel się:

Prace rozpoczęliśmy od wymiany płynów, olejów i innych podzespołów wymagających regularnego serwisu. Mosty, skrzynia biegów i skrzynia redukcyjna pracowały bez zarzutu, podobnie jak ukryty pod maską kultowy silnik 5.7 V8 HEMI.

Następnie przystąpiliśmy do konserwacji podwozia. Spód został oczyszczony mechanicznie, chemicznie i w całości zabezpieczony powłoka uretanową Raptor.

Kolejnym etapem był montaż liftu zawieszenia +2”. Klasyczny zestaw komponentów ulepszyliśmy- wymagający właściciel zdecydował się na tylne amortyzatory marki FOX z zewnętrznymi zasobnikami Na przodzie i tyle zostały zamontowane sprężyny o podwyższonej twardości, zapewniające doskonałe prowadzenie pojazdu.

Na fabryczne felgi, które zabezpieczyliśmy powłokami poliuretanowymi Line-X powędrował komplet zimowych opon w rozmiarze 32” Ta konfiguracja wymaga zastosowania dystansów kół.

Jako rozwiązanie na sezon letni zostały zakupione nowe aluminiowe felgi w rozmiarze 17 z większym niż fabryczne odsadzeniem o niezwykle atrakcyjnym i niespotykanym wyglądzie. Na felgi trafiły opony z bieżnikiem typu AT- najnowszy model kultowych BFG- KO2. Od poprzedników różnią się nieco bieżnikiem, ponadto mają znacznie wzmocnione boki, co, oprócz aspektów praktycznych, nadaje im bardziej „terenowy” wygląd.

Właściciel pojazdu zdecydował się na montaż przedniej wyciągarki, ale, pragnąc zachować jak najbardziej fabryczną konfigurację pojazdu, nie chciał montować zderzaka stalowego. Tu zastosowaliśmy zatem inne nasze rozwiązanie- płytę pod wyciągarkę pod seryjnym zderzakiem. Klient zdecydował się na opcję z bull barem, na którym został zamontowany roboczy panel LED oraz, dodatkowo, uchwyty do szarpania, które niezwykle przydają się w terenie. Na płytę trafił popularny model wyciągarki Dragon Winch o uciągu 5,5T z liną syntetyczną, która gwarantuje bezpieczne użytkowanie wyciągarki.

Aby zakonserwować pojazd oraz uchronić go od przypadkowych „obić” na parkingach i w terenie, najbardziej narażone na uszkodzenia, dolne partie karoserii pokryliśmy poliuretanowymi powłokami ochronnymi Line-X w kolorze czarnym. W ten sposób został zabezpieczony także grill pojazdu oraz partie maski. Felgi w kolorze czarnym dopełniają wygląd całości.
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677