PROJEKT VAGABOND


Jeep KL do turystyki 4×4

Jeep Cherokee KL modyfikacje offroad

Założenia projektowe:

-montaż płyty pod wyciągarkę i progów offroad

-lakierowanie powłokami ochronnymi w technologii Line-X

Jeep Cherokee najnowszej generacji budzi wiele kontrowersji, zwłaszcza z powodu oryginalnego wyglądu. Niektóre wersje nie posiadają napędu na cztery koła, co dodatkowo potwierdza niechlubny brak terenowego charakteru.

Do nas na modyfikacje trafiła prawdziwa perełka tego modelu wersja TrailHawk z widlastym silnikiem o pojemności 3.2L . Ta edycja posiada znacznie większe możliwości terenowe, w porównaniu do pozostałych wersji.

Jeep trafił do nas już wyposażony w lift zawieszenia +2″ i opony z bieżnikiem AT na fabrycznych felgach w rozmiarze 17. Dzięki temu stanowił już dobrą bazę do przygotowania go jako Jeep’a do turystyki 4×4.

Płyta pod wyciągarkę Jeep KL

Ukrytą pod zderzakiem płytę pod wyciągarkę DragonWinch wykonaliśmy własnoręcznie. Konstrukcja jest przykręcona do podłużnicy pojazdu, dzięki czemu zapewnia bezpieczne użytkowanie. Zaprojektowana przez nas płyta bez problemu mieści wyciągarkę z liną syntetyczną o uciągu 5,5T. Fabryczne uchwyty do szarpania w kolorze czerwonym pozostawiliśmy, tworzą spójną całość i dodatek  z czerwonym hakiem liny wyciągarki.

Pod zderzakiem zamontowaliśmy „uszytą na miarę” osłonę czołową, która doskonale chroni zderzak przed ewentualnym uszkodzeniem w kontakcie z przeszkodą. W płycie znalazło się miejsce na fabryczne czujniki parkowania.

W dziale Metal wykonane zostały progi offroad pod hi lift. Nasze progi wykonujemy przy pomocy giętarki CNC, dzięki czemu materiał zachowuje pełne parametry wytrzymałościowe i perfekcyjny wygląd. Prosta konstrukcja 2D ma klasyczny wygląd. Z pewnością jest to jedno z najważniejszych doposażeń offorad, które ma za zadanie chronić karoserię w terenie.

Progi polakierowaliśmy nasza standardową technologią z wykończeniem powłokami Line-X w kolorze czarnym. Bez wątpienia technologia ta najtrwalszą obecnie znaną metodą lakierowania, dzięki czemu sprawdza się w pojazdach użytkowanych w terenie.

Ochrona karoserii- pancerne powłoki

Powłokami Line-X, o których więcej można przeczytać TUTAJ pokryliśmy także wybrane partie karoserii. Boki pojazdu polakierowaliśmy do wysokości szyb, co pozwoli uniknąć porysowania pojazdu podczas wycieczek 4×4. Klapa bagażnika, maska i dach pozostały w fabrycznym, oliwkowym kolorze. Nietypowa konstrukcja pojazdu, mocno zwężona maska i zachodzące na nią nadkola pokryte nową powłoką, dały bardzo interesujący efekt wizualny. Oliwkowozielona maska, „otoczona” czarną chropowatą strukturą na bokach nabrała zupełnie innego, agresywnego wyrazu.Taki zabieg z pewnością nadaje charakteru!

Powłokami Line-X polakierowaliśmy także fabryczne, plastikowe zderzaki Jeep 'a KL do turystyki 4×4.  Poza efektem wizualnym ma to istotne walory użytkowe. Zabezpieczenie to pozwala  na znaczące wzmocnienie zderzaków, dzięki czemu zyskają przydatną podczas jazdy w terenie odporność.

Jeep Cherokee KL w nowej odsłonie!

chcesz takie auto?

skontaktuj się z nami!