Wyprawowa Kia Sorento

1_0000_zderzak-z-wyciagarka-kia-sorento

Założenia projektowe
 • konserwacja podwozia i ramy pojazdu
 • wyposażenie off road i wyprawowe- zderzaki, progi, bagażnik
 • pakiet ochrony karoserii- Line-X

Jako specjaliści od nietypowych projektów, podjęliśmy sie realizacji dość rzadko modyfikowanego modelu- Kia Sorento pierwszej edycji. Pan Andrzej, pierwszy i jedyny właściciel pojazdu, postanowił przywrócić dobrą kondycję auta i przeznaczyć je do rekreacji. Auto posiadało już lift zawieszenia +2″.


Podziel się:
Kia Sorento w wersji z napędem na 4 koła, zbudowana na pełnej ramie, daje pewne możliwości modyfikacji off road.

Prace na Kia rozpoczęliśmy od konserwacji podwozia, które, po latach użytkowania w polskich warunkach, znajdowało sie w fatalnym stanie. Rdza zaatakowała most, ramę, elementy karoserii pod fabrycznymi zderzakami. Wszelkie ogniska rdzy usuwaliśmy w oparciu o pakiet konserwacji premium. Tylny most został w całości zdemontowany, wypiaskowany i, jak całość podwozia i rama, pokryty powłoką uretanową Raptor.

Kia otrzymała komplet osłon podwozia, chroniących silnik, skrzynię biegów i skrzynię rozdzielczą.

Po przeprowadzeniu konserwacji podwozia, przyszła pora na prace mechaniczne. Tu Kia nie wymaga dużego wkładu, wymieniliśmy, sprzęgło z dwumasem, elementy układu hamulcowego, tuleje.

W międzyczasie nasz Team od doposażeń pracował juz na projektowaniem osprzętu off road.

Stalowe zderzaki off road, wyprodukowane na indywidualne zamówienie do Sorento, odznaczają się typową dla MetalPasji agresywną stylistyką.

Zderzak przedni off road do Kia został wyposażony w płytę pod wyciągarkę i podwójne wbudowane oświetlenie- led do jazdy dziennej i lampy robocze. Dodatkowo doposażyliśmy zderzak również w, nieodzowne w terenie, uchwyty do szarpania.

Na zderzak powędrowała wyciągarka Dragon Winch z serii Maverick o uciągu 5,5T.Puszka z przekaźnikami została przeniesiona pod maskę pojazdu.

Stalowy zderzak tylny do Kia uzupełniliśmy o wbudowanie oświetlenie robocze w technologii led, które niezwykle przydaje sie podczas nocnych manewrów samochodem, multifunkcyjne gniazdo haka 2×2″ oraz uchwyty do szarpania, które umożliwiają wyciagnięcie pojazdu z każdej opresji.

Z pakietu off road Sorento zostało także wyposażone w progi i bagażnik wyprawowy, wyprodukowane przy pomocy giętarki wielopłaszczyznowej CNC. Klasyczny model progów off road, mocowanych do ramy pojazdu, doskonale chroni karoserię i umożliwia asekurowanie pojazdu w razie bocznych przechyłów.

Kia została wyposażona w model bagażnika typu platforma, który umożliwia montaż namiotu dachowego.

Cały osprzęt off road, polakierowaliśmy według naszych standardów powłokami poliuretanowymi, które zapewniają maksymalną ochronę przed korozją, zadrapaniami i otarciami dajć interesujące matowo-chropowate wykonczenie.

Dodatkowo na Sorento wykonaliśmy również pakiet ochronny dolnych partii nadwozia powłokami poliuretanowymi Line-X., którymi, zostały polakierowane także oryginalne felgi.

Całości dopełniły opony-najnowszy model At-ków marki BFG z wzmocnionymi bokami.

Sorento gotowe na wyprawę 4×4!
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677