Opel Frontera w teren – off road

Założenia projektowe
 • doposażenie w zderzaki stalowe
 • „uterenowienie” i nietuzinkowy design

Opel Frontera B jest stosunkowo rzadkim autem terenowym. Na rynku doposażeń off road brak jest gotowych rozwiązań do tego modelu, w postaci zderzaków, progów, czy płyt montażowych.

Nasz zespół stanął przed zadaniem zaprojektowania zderzaków do tego, wbrew pozorom, „filigranowego” pojazdu terenowego. Właściciel Frontery, przed zleceniem nam prac był, dobrze zaznajomiony ze stylem naszych produktów, technologiami z których korzystamy i jakością naszych realizacji, dlatego od początku dał nam wolną rękę, co do designu zderzaków.

Typowy dla stylu MetalPasji , agresywny wygląd zderzaków off road nadaje autu wyrazu i jednocześnie lekkości. Duża ilość gięć i przełamań płaszczyzn, wbudowane oświetlenie i mocno odsłonięte koła pojazdu, sprawiają, iż zderzaki off road projektu MetalPasji, wyglądają na lżejsze nawet od fabrycznych.

Podziel się:

Zderzak przedni, którego poszycie wykonane jest z blachy 3mm, zawiera wbudowana płytę pod wyciągarkę, która umożliwia montaż większości wyciągarek dedykowanych do tego modelu pojazdu. Jak zazwyczaj, zarekomendowaliśmy Właścicielowi auta wyciągarkę z liną syntetyczną. W odróżnieniu od liny stalowej, gwarantuje ona bezpieczeństwo użytkowania, a jej dodatkową zaleta jest mała waga, dzięki której przód pojazdu nie jest mocno dociążony.

Jeśli chodzi o producenta wyciągarki, to wybór padł na firmę Dragon Winch, której produkty charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zamontowaliśmy model z serii Maverick, o uciągu 5,5T .

Z opcji dodatkowego doposażenia zderzaków, Właściciel zdecydował sie na wbudowane oświetlenie oraz, nieodzowne w terenie, uchwyty do szarpania. Fabryczne lampy pojazdu chroni solidny potrójny bull bar. Pałąk jest montowany na śruby, dzięki czemu, w razie potrzeby można go zdemontować ze zderzaka.

Tylny zderzak również został wyposażony w płytę pod wyciągarkę. Rozwiązanie to jest wybierane stosunkowo rzadko, a szkoda, gdyż dodatkowa wyciągarka z tyłu pozwala wyciągnąć auto z opresji podczas, przydając się, zwłaszcza podczas samotnych wypadów w teren. Z pozostałych dodatków do zderzak tylnego off road trafiły lampy robocze w technologii led, uchwyty do szarpania i gniazdo haka amerykańskiego. Na specjalne życzenie Właściciela pojazdu, wykonaliśmy także uchwyt do gniazda haka, umożliwiający podłączenie kulinarnej przyczepy z grochówką.

Zmodyfikowana Frontera B otrzymała również progi off road, które chronią karoserię w terenie i umożliwiają asekuracje pojazdu na niebezpiecznych odcinkach terenowych. Progi off road marki MetalPasja wykonywane sa w technologii CNC, gięte z jednego kawałka materiału.

Wszystkie doposażenia off road naszej produkcji lakierowane są wieloetapowo, a finalną warstwę lakierniczą aplikujemy w postaci ochronnych powłok poliuretanowych Line-X. Powłoki te są najtrwalszą obecnie znaną metodą zabezpieczania przed otarciami, zarysowaniami i podobnymi uszkodzeniami, dlatego doskonale sprawdzają się na doposażeniach off road. Jesteśmy jedynym producentem osprzętu terenowego , który stosuje te technologie lakierowania produktów.

Powłoki Line-X stosowane są również na szeroką skalę w branży motoryzacyjnej, także do zabezpieczania całej karoserii pojazdu. Z uwagi na dość wysokie koszty produktu, Klienci najczęściej wybierają zabezpieczenie tą technologią dolnych partii nadwozia, które są najbardziej narażone na uderzanie, odpryski, etc.

Taki właśnie pakiet lakierowania wykonaliśmy w opisywanym egzemplarzu Frontery. Pozostałe partie nadwozia Właściciel planuje w dalszym etapie prac, zabezpieczyć powłoką Raptor w kolorze oliwkowej zieleni.

Właściwości terenowe pojazdu zostały polepszone poprzez zamontowanie nowego zestawu zawieszenia +50mm. Do auta trafił kompletny zestaw zawierający wzmacniane drążki skrętne, australijskiego producenta Iron Man.

Auto po modyfikacjach przynosi Właścicielowi wiele radości, dlatego w najbliższym czasie będziemy realizować kolejne prace przy Frotce.
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 735 966 955