Projekt Bliss Booster Jeep Grand Cherokee WK do turystyki off road

Założenia projektowe
 • personalizacja pojazdu
 • lift zawieszenia
 • aplikacja powłok ochronnych na nadwozie

Opisywany egzemplarz z 2005 roku znajduje się w rękach Właściciela od ponad 10 lat. Jego niewątpliwym atutem jest niewielki przebieg- nieco ponad 90 tyś kilometrów, co jest już rzadko spotykane w autach z tego rocznika. Jeep służy głownie podczas wakacyjnych wyjazdów na południe Europy. Po latach udanej eksploatacji, Właściciel postanowił, iż czas na zmianę wizerunku Jeep’a.

Przed rozpoczęciem prac nad modyfikacją off road, przeprowadziliśmy kontrolę stanu podwozia pojazdu, aby w razie potrzeby zaproponować profesjonalną usługę konserwacji podwozia. Wśród właścicieli samochodów poziom świadomości , jeśli chodzi o konserwacje podwozia, jest wciąż niski. Wiele osób przekonanych jest, iż, skoro na podwoziu nie widać korozji, nie potrzeba go konserwować. Nic bardziej błędnego! Konserwację przeprowadza się, zanim wda się korozja na podwoziu. Właściciel Jeep’a jest zapobiegliwy pod tym względem, podwozie auta, konserwowane w ubiegłym roku, wyglądało wciąż bardzo dobrze.

Podziel się:

Aby zwiększyć możliwości terenowe Jeep’a, zamontowaliśmy lift zawieszenia +2″. Często właściciele Grandów obawiają się, że po modyfikacjach zawieszenia, auto będzie się gorzej prowadzić, tymczasem nasi Klienci zgłaszają znaczną poprawę prowadzenia pojazdu. Bazując na doświadczeniu przy modyfikacjach Jeep’a Grand CHerokee WK, doradzamy najlepsze rozwiązania w zakresie doboru komponentów do liftów zawieszeń. Polecamy zestawy australijskiego producenta Old Man Emu, które charakteryzują się doskonałą jakością. Sprężyny +2″, zostały dobrane pod przyszłe, dodatkowe obciążenie w postacie zderzaka stalowego.

Jeep pozostał na felgach z fabrycznym odsadzeniem, aby zmieścić koło 32″, konieczny był montaż dystansów kół. Właściciel wybrał sprawdzony przez siebie model opon-Yokohama Geolandar.

Po ustawieniu geometrii nowego zawieszenia przyszedł czas na aplikację pakietu ochrony karoserii. Od kilku lat zajmujemy sie profesjonalnym nakładaniem ochronnych powłok na auta 4×4. Jak większość komponentów, maja one swoje tańsze i droższe odpowiedniki. Właściciel WK wybrał topowy produkt- amerykańskie „pancerne” powłoki Line-X. Powłoki te, o szerokim zastosowaniu (m.in. w budownictwie, przemyśle, rolnictwie) zajmują ważne miejsce w branży motoryzacyjnej. My, poza lakierowaniem pojazdów, stosujemy je w procesie produkcji naszych zderzaków off road, bagażników wyprawowych oraz progów off road.

Więcej na temat tej technologii, a także na temat możliwości modyfikacji Jeep’a Grand CHerokee WK można dowiedzieć z materiału wideo na ten temat: VIDEO

Wizją Klienta było polakierowanie Jeep’a powłokami Line-X do wysokości szyb. Ta technologią zabezpieczyliśmy także grill pojazdu oraz wybrane partie maski pojazdu. Dopełnieniem całości są polakierowane strukturalną powłoką w kolorze czarnym, felgi pojazdu.

W dalszym etapie WK otrzyma pakiet doposażeń off road naszej marki.




  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  886908677