Modyfikacje Off Road Toyota Hilux – Wyprawowa Toyota Hilux

DSC_0254 (Large)
Założenia projektowe
 • Budowa auta wyprawowego z pełnym doposażeniem off road
 • Możliwość mocowania namiotu dachowego
 • Zwiększenie samodzielności w terenie poprzez montaż wyciągarki
 • Ochorona najbardziej narażonych części karoseri produktami Line X
 • Rozbudowa i usprawnienie instalacji elektryczo-oświetleniowej

Modyfikowany przez nas Hilux wyposażony jest w 3-litrowy silnik Diesla, z 5 stopniową automatyczną skrzynią biegów. Adaptacja Toyoty na auto wyprawowe zakładała zastosowanie wielu customowych rozwiązań.


Podziel się:
Toyota Hilux – pick up japońskiego producenta, słynący z niezawodności trafił do nas na modyfikacje off road. Przebudowa Toyoty Hilux na auto przeznaczone na wyprawy daje wiele możliwości.

Auto, po zamontowaniu 2″ calowego liftu zawieszenia, wyposażone zostało w zderzaki stalowe, zaprojektowane przez MetalPasja.pl.

Przedni zderzak stalowy do Hiluxa to całkowicie innowacyjny produkt z tej gamy doposażeń. Dostępne na rynku zderzaki pod wyciągarkę do pick-up’ów Toyoty to proste rozwiązania, które nie przydają dobrego wyglądu pojazdowi. Zderzak off road naszego projektu, to zaawansowany konstrukcyjnie produkt, o wielopłaszczyznowym designie, zdecydowanie poprawiający kąt natarcia pojazdu. Hilux ze zderzakiem MetalPasji zyskuje agresywny i przyciągający uwagę wygląd. Umieszczona na zderzaku, niezabudowana wyciągarka nadaje autu off roadowy charakter.

Zderzak przedni do wyprawowego Hiluxa doposażony został  w podwójne wbudowane oświetlenie, uchwyty do szarpania, otwory umożliwiające bezpieczne podnoszenie auta hi liftem i pełny trójramienny bull bar, który można odkręcić. Innowacyjną koncepcją jest zastosowanie punktowego oświetlenia led, umieszczonego w poszyciu zderzaku- jest to pierwszy na rynku zderzak off road do Toyoty Hilux wyposażony w takie rozwiązanie.

Zderzak tylny do Toyoty, również wyposażony w płytę pod wyciągarkę, o designie charakterystycznym dla MetalPasji, to bardzo rozbudowany produkt. Wewnątrz  schowana została wyciągarka o uciągu 13000lbs. Zderzak off road doposażony jest w oświetlenie robocze led, gniazdo haka amerykańskiego 2×2″ z końcówką kulową, dedykowaną do liftu zawieszenia pojazdu i uchwyty do szarpania. Na zderzaku umieszczone jest ramię koła zapasowego. Mimo łączenia w sobie wielu funkcji, zderzak ma smukła linię, poprawiającą kąt zejścia pojazdu, co jest istotne w przypadku pojazdów typu pick-up.

Bagażnik wyprawowy doposażony został w oświetlenie led dalekosiężne oraz robocze, mocowanie tablicy rejestracyjnej i uchwyt na podnośnik hi lift.

Rozbudowana instalacja elektryczna dodatkowego oświetlenia została doprowadzona do kabiny pojazdu, estetyczne przełączniki usytuowane w kabinie, pozwalają na uruchomienie dowolnej konfiguracji lamp.

Progi boczne chronią karoserię i pozwalają asekurować auto na trawersach.

Pod maską Toyoty zamontowaliśmy dwa akumulatory żelowe Optima, aby zapewnić dostateczną ilość prądu dla dwóch wyciągarek, oświetlenia dachowego i sprzętu biwakowego.  Instalacja wyciągarek została zabezpieczona tzw. heblem elektrycznym, którego sterowanie znajduje się wewnątrz kabiny.

Nowa zabudowa paki, wykonana na zamówienie Klienta z aluminium i rur stalowych giętych w technologii CNC, została dopasowana do potrzeb użytkownika. Dwudzielne wieko podnoszone jest na siłownikach. Na konstrukcji rurowej można posadowić namiot dachowy.

Wyprawowa Toyota Hilux wyposażona została w dwa komplety kół- z bieżnikiem typu AT oraz MT w rozmiarze 31 cali.

Założeniem projektowym przy realizacji Hilux’a na wyprawę było również zabezpieczenie dolnych elementów karoserii powłoką poliuretanową, która chroni najbardziej narażone na uszkodzenia w terenie partie nadwozia. Poliuretanem zostały również pomalowane wszystkie elementy doposażenia off road do Toyoty- zderzaki, bagażnik wyprawowy, progi boczne, a także nowa zabudowa paki i obydwa komplety felg.

Projekt otrzymał nazwę MultiPurpose 4×4 – tak przygotowana Toyota Hilux doskonale spisze się na co dzień jako auto do pracy,  a w wakacje służyć będzie w charakterze auta wyprawowego.
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677