Toyota LC95 w teren-Pojazd dla mysliwego

auto dla myśliwego

Założenia projektowe
 • Zabezpieczenie karoserii i podwozia powłokami uretanowymi Raptor
 • Kompleksowa konserwacja
 • Przystosowanie pojazdu do turystyki off road

Toyota Land Cruiser znana jest ze swojej niezawodności, dlatego często wybierana jest jako baza do budowy pojazdu off road. Prezentowany egzemplarz, z 1997 roku, wyposażony jest w silnik Diesel i automatyczną skrzynię biegów.


Podziel się:

Toyota Land Cruiser dla myśliwego

Prace przy Toyocie rozpoczęliśmy od wykonania pakietu konserwacji podwozia. Pojazd przeszedł naszą standardową procedurę konserwacyjną, na którą składają się etapy:

– usunięcie osprzętu podwozia

– usunięcie zabrudzeń myciem pod ciśnieniem z dodatkiem preparatu czyszczącego

– mechaniczne i chemiczne usunięcie korozji

– pokrycie podwozia preparatem podkładującym

– pokrycie podwozia środkami konserwującymi czołowych producentów

Kolejnym krokiem było malowanie karoserii. Właściciel Toyoty, myśliwy, zdecydował się na kamuflażowy, oliwkowy odcień z palety RAL. Pakiet obejmował lakierowanie pojazdu z zewnątrz, bez malowania wnęk, dlatego po otwarciu drzwi widzimy oryginalny lakier.

Modyfikacje off road Toyota Land Cruiser

Przeobrażona z zewnątrz Toyota dla myśliwego gotowa była na pakiet doposażeń off road.  Zamontowaliśmy lift zawieszenia +2″, który umożliwi założenie większego ogumienia z dedykowanym w teren bieżnikiem MT. Twardość zawieszenia została dobrana pod dodatkowe obciążenie pojazdu, które z przodu stanowić będzie zderzak z wyciągarką, a z tyłu upolowana zwierzyna.

Przód pojazdu uzbrojona została w stalowy zderzak off road z płytą pod wyciągarkę wewnątrz zderzaka.  Z listy opcji dodatkowych, właściciel pojazdu wybrał wbudowane oświetlenie do jazdy dziennej, uchwyty do szarpania oraz otwory umożliwiające bezpieczne podnoszenie pojazdu przy pomocy podnośnika typu hi lift. Aby nieco ożywic wygląd pojazdu, szarpaki pomalismy na agresywny odcień czerwonego.Dodatkowo do zderzaka został zamontowany potrójny bull bar, chroniący lampy przednie i cały przód pojazdu .

Na bull barze zamontowaliśmy olbrzymie reflektory robocze, doświetlające przestrzeń przed pojazdem o mocy 51W. Czerwona obwódka reflektorów tworzy stylistyczna całość z szarpakami.

Z dodatkowego doposażenia off road, właściciel Toyoty zdecydował sie ponadto na progi off road, które pomagają asekurować pojazd w terenie, a także chronią karoserię auta przed wgnieceniem.  Przedni stalowy zderzak do Toyoty oraz progii off road zostały pomalowane Raptorem  w tym samym odcieniu do karoseria pojazdu.

Na spód auta zamontowaliśmy zestaw aluminiowych osłon- silnika, skrzyni biegów oraz reduktora. Solidne, wykonane a aluminium grubości 5mm osłony doskonale zabezpieczają elementy pojazdu podczas jazdy w terenie.

Dodatkowo polakierowaliśmy Raptorem także bagażnik dachowy, w który Toyota była już wyposażona przed naszą realizacją.
  Chcesz takie auto?

  Skontaktuj się z nami!

  Nasz adres:

  ul. Kielecka 3, 26-050 Zagnańsk

  Nasz telefon:

  +48 886 908 677