JEEP WRANGLER ODBUDOWA


Konserwacja Jeep Wrangler TJ

Jeep Wrangler- kompleksowa odbudowa

Założenia projektowe:

  • renowacja ramy i podwozia
  • zmiana wizerunku

Konserwacja Jeep Wrangler TJ

Jeep Wrangler drugiej generacji to niewątpliwie unikatowy samochód, który przyciąga zazdrosne spojrzenia. Egzemplarze z początku produkcji liczą obecnie ponad dwadzieścia lat, dlatego coraz trudniej znaleźć „zdrowy” i zadbany. Właściciel TJ-ota, który zlecił nam prace nad Jeep’em, jest niezwykle doń przywiązany. Chciał, aby Jeep pozostał w perfekcyjnej kondycji. Uznał, iż już czas przeprowadzić kompleksowe prace konserwacyjne pojazdu oraz odmienić jego wizerunek. Ponieważ zawsze marzył o białym Wranglerze, wybrał ten właśnie kolor. Ponieważ zakres prac obejmował aplikację powłoki Raptor na nadwozie, była to doskonała okazja, aby spełnić to marzenie.

Kompleksowa renowacja

Jak wygląda konserwacja Jeep 'a Wrangler 'a TJ? Prace rozpoczęliśmy od całościowego demontażu pojazdu. W wyniku tego okazało się, iż rama i karoseria są w bardzo dobrym, jak na wiek pojazdu, stanie technicznym.

Ramę poddaliśmy intensywnemu piaskowaniu, a następnie procesowi cynkowania ogniowego. Kiedy powierzchnia była już gotowa do naniesienia nowej powłoki, rama została pokryta podkładem, a następnie warstwami powłoki przeznaczonej do zabezpieczania ram. Po wyschnięciu całość zabezpieczyliśmy nakładanymi na gorąco powłokami poliuretanowymi.

Karoserię pojazdu także rozebraliśmy na części, a następnie poddaliśmy piaskowaniu. W kolejnym kroku wszystkie elementy pokryliśmy dwiema warstwami podkładu epoksydowego. Po nałożeniu i wyschnięciu epoksydu, przyszedł czas na aplikacje finalnej powłoki. Całe nadwozie polakierowaliśmy w technologii 2K powłokami Raptor. Podłoga wewnętrzna pojazdu oraz przestrzeń pod maską i orurowanie, wedle życzenia Właściciela pojazdu, polakierowaliśmy na kolor czarny. Zgodnie z założeniami projektu, cała karoseria z zewnątrz została pokryta Raptorem w kolorze białym.

Odświeżenie i koncepcja kolorystyczna

Mosty napędowe oraz elementy zawieszenia, podobnie jak cały pojazd, poddaliśmy renowacji lakierniczej. Większość elementów została polakierowana ochronnymi powłokami w kolorze czarnym. Aby nawiązać do kolorystyki pojazdu, wykonaliśmy powłokę w kolorze białym na drążkach kierowniczych, a sprężyny zostały polakierowane proszkowo na biało. Niektóre detale karoserii z kolei polakierowaliśmy na kolor czarny. Białe tło nadwozia doskonale je eksponuje.

Jeep’a wyposażyliśmy w stalowe zderzaki off road, które nadają mu bardziej rasowego wyglądu. Tylny zderzak posiada dodatkowo ramię koła zapasowego. Felgi polakierowaliśmy proszkowo na fabryczny kolor stalowy.

Przeprowadzone prace pozwolą znów przez dłuższy czas cieszyć się odnowionym pojazdem. Zabezpieczona rama jest dobrze chroniona przed szkodliwym wpływem korozji. Dzięki przemyślanej koncepcji kolorystycznej, Jeep prezentuje się pięknie i naprawdę robi wrażenie!

chcesz takie auto?

skontaktuj się z nami!