PROJEKT „IRON CRUISER”


Stalowy zderzak Chevrolet Tahoe

Chevrolet Tahoe do turystyki offroad

Właściciel Tahoe’a chciał, aby jego nietuzinkowy pojazd zyskał bardziej agresywny i „pancerny” wygląd.

Chevrolet Tahoe to dość mało popularny w Polsce pojazd, należący do klasy dużych suv-ów, choć w Ameryce mógłby być postrzegany „jedynie” jako rodzinne kombi. Egzemplarz, który trafił do nas na modyfikacje częściowo taką rolę spełnia, ale służy również jako narzędzie pracy dla filmowca, specjalizującego się w branży motoryzacyjnej.

Tahoe drugiej generacji trafił do naszych specjalistów od tuningu 4×4 na miarę, celem metamorfozy lakieru i budowy stalowego zderzaka przedniego z płytą pod wyciągarkę.  Przy okazji, w dziale serwis 4×4, dokonaliśmy przeglądu stanu technicznego pojazdu. Poza drobniejszymi mankamentami,  od  razu dało się zauważyć naglący problem korozji podwozia. Wciąż pokutuje przekonanie, iż konserwacja podwozia to zabieg, który dotyczy aut starszych. Tymczasem przy obecnej technologii zabezpieczania antykorozyjnego, nawet pojazdy, które dopiero co opuściły salon, powinny być poddane procesowi ochrony przed rdzą.

Stan podwozia Tahoe był mocno niezadowalający i niepokojący. Wiele godzin zostało poświęconych na gruntowne umycie spodu auta i wypłukanie z ramy śladów bytności w terenie.  Następnie przyszła kolej na aplikację profesjonalnego środka antykorozyjnego z wytrawiaczem rdzy, a także mechaniczne usunięcie „rudej”. Kiedy już podwozie zostało gruntownie przygotowane, zaaplikowaliśmy zestaw środków ochronnych szwajcarskiej marki Waxoyl. Preparaty te, stworzone na bazie wosków, są profesjonalnymi środkami, służącymi do zabezpieczania podwozi pojazdów przed korozją.  Wśród nich znajdują się także produkty przeznaczone do konserwacji profili zamkniętych.

Tahoe, po uratowaniu przed postępującą korozją, trafił do naszego działu „metalowego”, gdzie powstają m.in zderzaki off road. Nasz zespół  wiedzę i kreatywność , niezbędne do wykonania zderzaków do każdego modelu pojazdu, przekłada na produkty offroad w sposób taki, aby nie tylko spełniały one techniczne wymogi bezpieczeństwa, ale także poprawiały aspekt wizualny pojazdu. Zderzaki off road wyposażamy w skonfigurowane indywidualnie dodatki, które przydają się podczas jazdy w terenie i na asfalcie. Tahoe otrzymał zestaw wbudowanego oświetlenia roboczego , uchwyty do szarpania oraz płytę pod wyciągarkę. Z uwagi na fakt, iż Właściciel nie planuje pokonywania tras wymagających częstego używania wyciągarki, na zderzak  trafiła wyciągarka z klasy ekonomicznej marki Dragon Winch o uciągu 5,5T.

Na wykonany ściśle według preferencji właściciela, potężny bull bar w amerykański stylu, trafił również dodatkowy panel led dalekosiężny. Gotowy zderzak przeszedł naszą pełną procedurę lakierniczą- zaaplikowaliśmy warstwy podkładowe, a następnie finalną powłokę ochronną w technologii Line-X.  Technologia lakierowania doposażeń off road jest opracowana przez nas na bazie naszych doświadczeń i, w przeciwieństwie do innych oferowanych na rynku rozwiązań, doskonale sprawdza się w warunkach offroad!

Kolejnym etapem było pokrycie całej karoserii powłokami Line-X. Niespotykane cechy fizyczne tych powłok, sprawiają, iż polakierowane nimi pojazdy są odporne na wszelkie zadrapania, zarysowania, a a nawet wgniecenia. Powłoki Line-X, o nieco „gumowym”  charakterze aplikowane są w grubości 2-3mm, jest to warstwa, którą trudno odkształcić. Właścicielowi zależało, aby jego Tahoe nie tylko wyglądał „pancernie”, ale również taki sie stał. Wykonaliśmy pakiet lakierowania z zewnątrz, czyli we wszystkich wnękach drzwi, maski etc. pozostał fabryczny lakier.

W tej technologii polakierowaliśmy także progi boczne pojazdu. Tahoe posiadał już na wyposażeniu alufelgi offroad, ze znacznie większym odsadzeniem i opony MT. Po dodaniu „uzbrojenia” Chevrolet stał się prawdziwym „Pancernikiem”. Uszyty na miarę projekt w pełni odpowiada oczekiwaniom Właściciela!

chcesz takie auto?

skontaktuj się z nami!