Jeep Grand Cherokee WJ Off Road – Best WJ In Europe

Terenowy Jeep WJ

Założenia projektowe:

Jeep Grand Cherokee WJ, model produkowany w latach 1999-2004, dostępny z jednostkami benzynowymi 4.0 oraz 4.7 V8 i Diesel 2.7 i 3.1. cieszy się coraz większa popularnością wśród miłośników off roadu i wypraw 4×4.

Pracę nad projektem modyfikacji 4×4 pięknego auta, Jeep’a Grand Cherokee WJ 4.7 V8, rozpoczęliśmy od zewnętrznych elementów doposażeniowych. Na pierwszy ogień w zamontowaliśmy dedykowany do jednostki napędowej Snorkel Safari. Uszczelniliśmy dolot oraz dopasowaliśmy całość z zewnątrz. Następnym etapem był montaż poszerzeń nadkoli- zamienników Bushwacker, umożliwiających założenie felg z ujemnym ET oraz terenowych opon z bieżnikiem typu MT w rozmiarze 33 cale. Auto zostało doposażone w piękne alufelgi do off road’u model DICK CEPEK Black.

Montaż zamienników poszerzeń nadkoli wymagał dużo cierpliwości i dokładności. Poszerzenia otrzymaliśmy w stanie surowym, czyli podkład i kolor musieliśmy położyć sami.

Nareszcie gdy poszerzenia i Snorkel mieliśmy już gotowe, mogliśmy przystąpić do realizacji naszych autorskich projektów zderzaków, progów, bagażnika itd. Długie godziny, mnóstwo wizualizacji 3d, wykreowało gotowe do realizacji produkty.

Jako pasjonaci marki Jeep, z przyjemnością realizujemy projekty 4×4, które dają nam możliwość doskonalenia warsztatu pracy i stworzenia unikalnych pojazdów off road o customowym wyglądzie. Kiedy trafił do nas Pan Krzysztof, właściciel WJ, zakochany w swoim Jeepie, wiedzieliśmy, iż ten projekt będzie wyjątkowy! Tak powstał terenowy Jeep WJ- Black Monster V8.

Przedni zderzak off road, aby był maksymalnie dopasowany do bryły auta, wymagał ingerencji w pas przedni samochodu. Zderzak MetalPasji wyposażony został w w płytę pod wyciągarkę (jako pierwsi w Polsce zamontowaliśmy model WARN ZEON 12K) podwójne lampy przednie oraz amerykański bull bar. Dodatkowo zderzak został doposażony w ultra solidne uchwyty do szarpania, które są nieodzownym elementem każdej terenówki. Po zakończeniu prac nad zderzakiem odrestaurowaliśmy przedni pas razem z grillem.

Nadszedł czas na progi offroad oraz bagażnik dachowy. Warto zauważyć iż, dzięki giętarce 3D tworzenie fantazyjnych produktów z rur przychodzi nam z łatwością. Nowy model progów jeszcze bardziej podrasowaliśmy, dodaliśmy nowe elementy oraz zwiększyliśmy ochronę karoserii. Bagażnik wymagał więcej pracy. Mnogość trójwymiarowych gięć pozwoliła na stworzenie interesującego produktu, który otrzymał nazwę „African Challenge”

Końcowym etapem doposażeń była budowa tylnego zderzaka offroad. Jest on jeszcze bardziej finezyjny, niż przedni. Mnogość płaszczyzn widać gołym okiem, produkt miał być wyjątkowy, trudny do skopiowania oraz bardzo funkcjonalny i design’erski. Dodatkowe lampy robocze led o mocnym strumieniu światła bez wątpienia pomagają na nocnych manewrach. Zderzak można wyposażyć również amerykański hak z gniazdem 2×2”

Tym samym Best WJ-BLACK MONSTER stał się protoplastą- w efekcie nowe modele zderzaków offroad do Jeep’a Grand Cherokee WJ weszły do naszej produkcji seryjnej, zostały udoskonalone i obecnie dostępne są na całym świecie.

Gdy etap prac „metalowych” mieliśmy za sobą, rozpoczęliśmy następnie modyfikacje zawieszenia, a raczej jego całkowitą wymianę. Auto otrzymało nowiutki lift zawieszenia, dobierany indywidualnie, adekwatnie do potrzeb Klienta. Po zestrojeniu i ustawieniu całości otrzymaliśmy lift 5,5 cala z dużym, jak na założony zestaw, wykrzyżem. Aby ucywilizować Jeep’a na asfalcie, zostawiliśmy przedni oraz tylny stabilizator.

Fabryczne reflektory pojazdu wymieniliśmy na tuningowe lampy z opcja świateł do jazdy dziennej led i przezroczystym szkłem. Podwozie pojazdu zostało zabezpieczone osłonami, m.in. reduktora oraz przewodów paliwowych.

Totalna przemiana Jeep’a Grand Cherokee WJ w Black Monster’a zachwyciła właściciela pojazdu!

Po zakończeniu prac w naszej siedzibie właściciel Jeep’a zdecydował się jeszcze na oklejenie pojazdu w całości folią w kolorze czarny mat, co nadało Jeep’owi jeszcze agresywniejszego wyglądu.

TEN PROJEKT ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY NASTĘPUJĄCYMI PUBLIKACJAMI W PRASIE:


Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!