Strona główna » Projekty i modyfikacje off road » Jeep » Jeep Wrangler Off Road

Wyprawowy Wrangler Unlimited – Jeep Wrangler JK na wyprawę

Założenia projektowe
  • doposażenie Jeep’a umożliwiające samodzielne poruszanie się w terenie
  • wyposażenie w osprzęt wyprawowy z możliwością wielu konfiguracji
  • customizacja wizualna

Jeep Wrangler JK w wersji „długiej” jest doskonałym materiałem na auto wyprawowe. Niespotykana w poprzednich edycjach ilość miejsca, dzięki wprowadzeniu wersji 5-drzwiowej, umożliwiła wykorzystywanie Wranglera jako auto na wyprawę. Do wyboru jednostka napędowa benzynowa lub diesel. Ponadto Wrangler, jako jedyny w rodzinie Jeepów, posiada pełna ramę.


Podziel się:

Egzemplarz, który trafił do nas na wieloetapowe modyfikacje to limitowana edycja 70-tej rocznicy utworzenia marki. Wyposażony w silnik Diesla o pojemności 2.8 egzemplarz doskonale sprawdza się podczas dalekich i bliskich wypraw.

Właściciel Jeep’a jest olbrzymim entuzjastą motoryzacji, a szczególnie marki Jeep. Większość wolnego czasu spędza przemierzając Europę swoim JK, dlatego zależało mu na tym, aby w samochodzie znajdowało się wszystko, co może przydać się podczas wyprawy 4×4.

Lift zawieszenia pojazdu jest stosunkowo niewielki, auto zostało podniesione o 3,5”, dzięki czemu zamontowane zostało nieco większe ogumienie w rozmiarze 33” z bieżnikiem MT. Na co dzień Jeep przemieszcza się na oponach AT.

Przednie i tylne amortyzatory marki FOX Racing z zewnętrznymi zasobnikami i możliwością manualnego regulowania twardości.

Stalowy zderzak przedni standardowo mieści wyciągarkę elektryczną, ale jedna wyciągarka to czasem za mało, dlatego specjalnie na potrzeby wymagającego właściciela Jeep’a zaprojektowaliśmy rozbudowany zderzak tylny o typowym, dla MetalPasji designie, który zmieścił:

  • wbudowaną płytę pod wyciągarkę
  • robocze oświetlenie w technologii led
  • uchwyty do szarpania
  • gniazdo haka amerykańskiego 2×2” z końcówką dedykowaną do liftu zawieszenia pojazdu
  • rozbudowane ramię koła zapasowego z mocowaniem kanistra, hi lifta i saperki

Zderzak dodatkowo przewidziany był pod konstrukcję dachową, która w przyszłości miała zostać zaprojektowana.

Na tym etapie doposażyliśmy Wranglera także w progi off road wykonane w technologii gięcia wielopłaszczyznowego CNC. Model w konstrukcji 3D uatrakcyjnia wygląd pojazdu. Progi umożliwiają podnoszenie Jeep’a przy pomocy hi lifta, przydają się do asekuracji na trudnych odcinkach terenowych i chronią karoserię przed uszkodzeniem.

Progi oraz zderzak tylny, który otrzymał nazwę Black Diamond został polakierowany według standardowej procedury MetalPasji, czyli zabezpieczony strukturami poliuretanowymi Line-X w kolorze czarnym. Powłoki poliuretanowe są najtrwalszą, obecnie znaną, metodą zabezpieczania detali.

Customizacja wizualna

Przebudowa Jeep’a JK obejmowała także tuning optyczny- Wrangler otrzymał nowe lampy z wbudowaną opcją oświetlenia led do jazdy dziennej i nowe lampy tylne w technologii led oraz metalowe osłony lamp przednich, kierunkowskazów i lamp tylnych.

Aby nadać Jeepowi bardziej agresywny charakter zamontowaliśmy także customowy grill o „złym spojrzeniu”, który, podobnie jak osprzęt off road, został zabezpieczony powłokami poliuretanowymi Line-X. Tuningowa maska pojazdu posiada wloty powietrza i dopełnia całość.

Powłokami Line-X zostały także zabezpieczone fabryczne poszerzenia nadkoli, dzięki czemu zyskają większa odporność na złamanie, zadrapanie i inne możliwe w terenie uszkodzenia. Stanowią także wizualną całość z pozostałymi dodatkami.

Ponieważ Jeep często podróżuje na wyprawy dalekie i bliskie, potrzebna była także konstrukcja, umożliwiająca montaż m.in. bagażnika dachowego. Konstrukcja według indywidualnego projektu, została wykonana z rur stalowych, giętych na zimno metodą CNC. Punkty podparcia konstrukcji zostały już wcześniej przewidziane na bagażniku i progach. Z przodu szkielet podparty jest na słupkach pojazdu. Na słupkach znajduje się także mocowanie dalekosiężnego panela oświetleniowego w technologii led. Cały szkielet został przemyślany w sposób umożliwiający jego montaż i demontaż jednej osobie.

Na rurowej konstrukcji można zamocować, wykonany według preferencji właściciela Jeep’a, bagażnik dachowy, doposażony w ledowe oświetlenie robocze, który znacznie zwiększa możliwości załadunkowe Wranglera.

Wisienką na torcie jest wspaniały aerograf, wykonany na masce Wranglera przez firmę Kustom Studio Aerografii z Opola, przedstawiający szarego wilka z wahaty.

W pełni doposażony i zindywidualizowany Wrangler

Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!