PROJEKT „ADVENTURE”


Wyprawowa Kia Sorento

Kia Sorento modyfikacje offroad

Założenia projektowe

– konserwacja podwozia i ramy pojazdu

– wyposażenie off road i wyprawowe- zderzaki, progi, bagażnik

– pakiet ochrony karoserii- Line-X

Kia Sorento w wersji z napędem na 4 koła, zbudowana na pełnej ramie, daje pewne możliwości modyfikacji off road. Z upływem lat pojazdy te tanieją i zyskują na popularności jako auta do turystyki 4×4.

Modyfikacje offroad szyte na miarę

Marka MetalPasja to zespół twórczych osób, pasjonatów offroad i samochodów. Chętnie realizujemy niestandardowe modyfikacje, które wymagają stosowania spersonalizowanych rozwiązań. Jako specjaliści od nietypowych projektów, podjęliśmy się realizacji dość rzadko modyfikowanego modelu pojazdu 4×4- Kia Sorento pierwszej generacji. Pan Andrzej, pierwszy i jedyny właściciel pojazdu, postanowił przywrócić dobrą kondycję auta i przeznaczyć je do rekreacji. Poza zestawami zawieszeń i osłonami podwozia, na rynku nie ma żadnych innych doposażeń offroad do tego modelu. Wszystkie produkty musieliśmy wykonać na indywidualne zamówienie. Auto posiadało już lift zawieszenia +2″.

Przygotowanie bazy projektu

Niestety blacharka nie jest mocną stroną Sorento.Większość egzemplarzy pierwszej generacji trapi zaawansowana korozja. Prace nad projektem „Adventure” rozpoczęliśmy od konserwacji podwozia, które, po latach użytkowania w polskich warunkach, znajdowało się w fatalnym stanie. Rdza zaatakowała most, ramę, elementy karoserii pod fabrycznymi zderzakami. Wszelkie ogniska rdzy usuwaliśmy w oparciu o pakiet konserwacji premium. Tylny most został w całości zdemontowany, wypiaskowany i, jak całość podwozia i rama, pokryty wysokiej jakości preparatami do konserwacji antykorozyjnej.

Poza ochroną w postaci zakonserwowania blach, Kia otrzymała także ochronę „mechaniczną”. Na podwoziu zamontowaliśmy komplet osłon, chroniących silnik, skrzynię biegów i skrzynię rozdzielczą. Dzięki osłonom podwozia możemy nie tylko spokojniej pokonywać nieznane tereny. Osłony przyczyniają się do zmniejszenia konsumpcji paliwa i poziomu hałasu we wnętrzu pojazdu.

Po przeprowadzeniu konserwacji podwozia, przyszła pora na prace mechaniczne. Tu Kia nie wymaga dużego wkładu, wymieniliśmy, sprzęgło z dwumasem, elementy układu hamulcowego, tuleje.

Nowy look

W międzyczasie nasz Team od doposażeń pracował już na projektowaniem osprzętu off road.

Stalowe zderzaki offroad, wyprodukowane ręcznie na indywidualne zamówienie do Sorento, odznaczają się typową dla MetalPasji agresywną stylistyką.

Zderzak przedni off road do Kia został wyposażony w płytę pod wyciągarkę i podwójne wbudowane oświetlenie- led do jazdy dziennej i lampy robocze. Dodatkowo doposażyliśmy zderzak również w, nieodzowne w terenie, uchwyty do szarpania.

Na zderzak powędrowała wyciągarka Dragon Winch z serii Maverick o uciągu 5,5T.Puszka z przekaźnikami została przeniesiona pod maskę pojazdu.

Stalowy zderzak tylny do Kia uzupełniliśmy o wbudowanie oświetlenie robocze w technologii led, które niezwykle przydaje sie podczas nocnych manewrów samochodem, multifunkcyjne gniazdo haka 2×2″ oraz uchwyty do szarpania, które umożliwiają wyciagnięcie pojazdu z każdej opresji.

Z pakietu off road Sorento zostało także wyposażone w progi i bagażnik wyprawowy, wyprodukowane przy pomocy giętarki wielopłaszczyznowej CNC. Klasyczny model progów off road, mocowanych do ramy pojazdu, doskonale chroni karoserię i umożliwia asekurowanie pojazdu w razie bocznych przechyłów.

Kia została wyposażona w model bagażnika typu platforma, który umożliwia montaż namiotu dachowego. Dzięki wdrożonej technologii gięcia CNC, wykonujemy bagażniki wyprawowe o dowolnych rozmiarach i kształtach. Zajrzyj do zakładki Bagażniki wyprawowe, aby dowiedzieć się więcej.

Lakierowanie Line-X

Cały osprzęt off road, polakierowaliśmy według naszych standardów powłokami poliuretanowymi, które zapewniają maksymalną ochronę przed korozją, zadrapaniami i otarciami dajć interesujące matowo-chropowate wykonczenie.

Dodatkowo na Sorento wykonaliśmy również pakiet ochronny dolnych partii nadwozia powłokami poliuretanowymi Line-X., którymi, zostały polakierowane także oryginalne felgi.

Całości dopełniły opony-najnowszy model At-ków marki BFG z wzmocnionymi bokami.

Sorento „Adventure” gotowe na wyprawy i przygody 4×4!

Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!