MERCEDES ML OFFROAD


Customowy Mercedes ML do turystyki 4×4

mercedes ML offroad

Jako polski producent osprzętu off road i tuner samochodów terenowych wychodzimy naprzeciw nietypowym oczekiwaniom naszych Klientów. Dysponujemy możliwościami i inwencja twórczą, aby zmodyfikować każdy pojazd 4×4. Nasze projekty charakteryzuje wysoka jakość wykonania, dbałość o najdrobniejsze szczegóły i innowacyjny, agresywny design produktów.

Nietypowe realizacje stanowią dla nas wyzwanie i są sposobnością do pokazania naszych możliwości w dziedzinie modyfikacji pojazdów 4×4.
Kiedy więc trafił do nas Właściciel Mercedesa ML z niecodzienną wizją „ubrania” tego pojazdu w m.in. stalowy zderzak, z radością przystąpiliśmy do prac, których zwieńczeniem było powstanie Mercedes’a ML offroad.

Zderzaki offroad MetalPasji konstruowane na indywidualne zamówienie, wykonywane są ręcznie. Konstrukcję wewnętrzną zderzaka stanowi płyta pod wyciągarkę wraz z mocowaniami do ramy, bądź podłużnicy pojazdu. Te elementy, z uwagi na fakt, iż przenoszą duże siły, wykonywane są z blach stalowych o dużej grubości. Cała konstrukcja przykręcana jest następnie do ramy pojazdu. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie poszycia zderzaka, czyli część prac decydująca o aspekcie wizualnym produktu. Projektując zderzak off road do ML-a, płytę ukryliśmy najgłębiej, tak, aby gotowy zderzak stalowy nie odstawał zbytnio od karoserii. Musieliśmy ponadto pamiętać o tym, aby był on optycznie jak najlżejszy, gdyż ML, w porównaniu do rasowych terenówek, jest drobny i delikatny. Konstruktorzy zadbali także o poprawieniu kąta natarcia pojazdu, poprzez maksymalne odsłonięcie kół. Zabieg ten poprawił też aspekt wizualny całego pojazdu. W poszyciu zderzaka off road do ML-a znajdują się dwa komplety wbudowanego oświetlenia – led do jazdy dziennej i przeciwmgłowe soczewki.

Na płycie zderzaka stalowego do Mercedesa ML offroad zamontowaliśmy wyciągarkę o uciągu 5,5T marki Dragon Winch z liną syntetyczną. W przeciwieństwie do liny stalowej, lina syntetyczna do wyciągarki, charakteryzuje się niską wagą (co miało istotny wpływ przy tym projekcie), zapewnia także bezpieczeństwo użytkowania wyciągarki. Ponad zabudowaną wyciągarką zmieścił się niewielki bull bar, na którym zamontowany został ledowy panel ze strumieniem światła roboczego. Dodatkowe oświetlenie umieściliśmy również na masce pojazdu oraz na mocowaniu koła zapasowego z tyłu.

Zderzak pod wyciągarkę do Mercedesa ML, jak wszystkie doposażenia off road marki MetalPasja, został polakierowany poliuretanowymi powłokami ochronnymi Line-X. Aplikacja powłok odbywa się przy użyciu specjalistycznego agregatu, Line-X aplikowany jest na gorąco, a czas jego schnięcia wynosi 4 sekundy! Ta technologia, choć kosztowna, jest najtrwalszą obecnie znaną metodą zabezpieczania detali przed zarysowaniami, otarciami i innymi podobnymi uszkodzeniami, dzięki czemu doskonale sprawdza się na doposażeniach off road.

Na życzenie Właściciela pojazdu, karoserię Mercedesa ML w całości pokryliśmy popularnymi powłokami Raptor. Oryginalnie auto było czarne i przy tym kolorze powłok pozostaliśmy. Z gamy oferowanych przez nas pakietów lakierowania powłokami Raptor, Właściciel ML-a wybrał pakiet lakierowania „fabrycznego”. Ten pakiet oznacza, iż wszelkie płaszczyzny karoserii, których nie widać przed otwarciem drzwi, maski, bagażnika, są również lakierowane. Jest to najdroższy i najbardziej pracochłonny wariant w gamie lakierowania mono-kolor.

Aby wszystkie elementy pojazdu pasowały do siebie i tworzyły całość oraz by auto nabrało ultra agresywnego wyglądu , powłokami ochronnymi w kolorze czarnym zostały polakierowane felgi oraz fabryczny uchwyt koła zapasowego,

Końcowym etapem był montaż nowego ogumienia z bieżnikiem AT, Właściciel pojazdu wybrał klasyczny i sprawdzony model ateków, marki BFG.
Mercedes ML off road,- jego nietypowy wygląd przyciąga teraz zazdrosne spojrzenia.

Podobną lub inną realizację modyfikacji i doposażenia mercedes’a ML w akcesoria offroad możemy przeprowadzić pod warunkiem podstawienia pojazdu do naszej siedziby na czas prac.

Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!