PROJEKT WILD BEAST


Nissan Navara D40 na wyprawę

Nissan Navara off road

Jako polski producent osprzętu off road i tuner samochodów terenowych, realizujemy modyfikacje off road wszystkich modeli pojazdów. Projektujemy doposażenia off road na indywidualne zamówienie, kompleksowo modyfikujemy 4×4.

Zadbany egzemplarz niezwykłego pasjonata pojazdu trafił do nas na kompleksowe modyfikacje off road. Projekt zakładał budowę auta na rodzinne wyprawy terenowe. Właściciel Navary chciał, abyśmy spersonalizowali auto według jego założeń kolorystycznych. Było to możliwe dzięki naszej technologii Line-X, czyli powłokom, które nie tylko świetnie wyglądają, ale pełnią także funkcję ochronną. Poza tym wyposażyliśmy Navarę w osprzęt offroad.

Prace rozpoczęliśmy od zaprojektowania stalowego osprzętu off road. Z uwagi na fakt, iż pick up to stosunkowo długie auto, skupiliśmy się na tym, aby maksymalnie poprawić kąta natarcia pojazdu. Płyta pod wyciągarkę zderzaka przedniego została umieszczona na zewnątrz na wysokości grill’a. Dzięki temu zyskaliśmy możliwość maksymalnego odsłonięcia kół. Naszym projektantom udało się stworzyć produkt stylistycznie spójny z designer typowym dla naszej marki- zderzak do Nissana Navara składa się z wielu pieczołowicie giętych płaszczyzn, co uatrakcyjnia jego wygląd.

Z opcji dodatkowego doposażenia zderzaka właściciel Navary zdecydował się na podwójne wbudowane oświetlenie- LED do jazdy dziennej i soczewki przeciwmgłowe oraz ultra solidne uchwyty do szarpania i pojedynczy bull bar. Na bull barze dodatkowo zamontowaliśmy oświetlenie robocze w postaci panela LED. Sterowanie oświetleniem znajduje się w kabinie pojazdu.

Z tyłu zamontowaliśmy stalowy zderzak z podwójnym ramieniem- na koło zapasowe oraz kanistry.

Na dach pojazdu powędrował aluminiowy bagażnik (lakierowany na czarno poliuretanem) z pełnym oświetleniem roboczym i dalekosiężnym w technologii LED.

Pick up Nissan Navara na wyprawy otrzymał także wykonane przy pomocy naszej giętarki CNC progi off road. Progi boczne przydają się w razie potrzeby asekuracji pojazdu na trudnych odcinkach terenowych, czy przy konieczności podniesienia auta hi lift’em.

Po zakończeniu prac projektowych na osprzętem off road, przystąpiliśmy do prac konserwatorsko lakierniczych. Projekt zakładał kompleksową konserwację ramy i podwozia oraz nietypowe lakierowanie poliuretanowe Line-X duo color czarno-białe.

Rama oraz podwozie zostały oczyszczone mechanicznie, chemicznie, a następnie zakonserwowane specjalistycznymi preparatami. Konserwacja podwozia w naszym serwisie obejmuje także konserwację wszystkich profili zamkniętych. Konserwacja to bez wątpienia jeden z najważniejszych procesów, który pozwala na utrzymanie dobrego stanu pojazdu.

Profesjonalne lakierowanie powłokami ochronnymi wymaga wielu specjalistycznych działań przygotowawczych, od których zależy finalny efekt i jakość. Pokrycie karoserii Line-X’em wymagało kompletnego demontażu pojazdu. Dodatkową trudność stanowił fakt, iż nadwozie miało być polakierowane w pakiecie duo-kolor. Wymontowaliśmy wszystkie drzwi, klapy, szyby, uszczelki, zaślepki, obicia etc. Boczne elementy pojazdu oraz fragmenty maski zostały pokryte powłoką Line-X w kolorze białym, natomiast na środkową część maski, dach oraz tylną klapę nałożyliśmy powłokę w kolorze czarnym. Cały osprzęt offroad został polakierowany na czarno, podobnie jak felgi pojazdu. Ten niezwykle pracochłonny proces pozwolił na stworzenie Navary o unikalnym wyglądzie, o jakim marzył jej Właściciel.

Dodatkowo wykonaliśmy także body lift, który umożliwił montaż ogumienia w znacząco większym niż fabryczny rozmiarze, przeprowadziliśmy regenerację wałów oraz serwis mechaniczny.

Auto wyjechało od nas w zupełnie nowym, wymarzonym przez Właściciela wcieleniu. Oto Nissan Navara na wyprawy!

Chcesz takie auto?

Skontaktuj się z nami!