PROJEKT GOLDEN EMPEROR

Strona główna » Projekty i modyfikacje off road » UAZ » UAZ 4×4- modyfikacje off road

Uaz Hunter custom offroad

Modyfikacja i przebudowa Uaz’a

uaz hunter offroad
fot.Paweł Szczeciński www.vivesa.pl

Projekt „Golden Imperor” to kompleksowa przebudowa fabrycznego Uaza do postaci wyjątkowego na skalę światową pojazdu, w której mogliśmy zaprezentować nasze możliwości techniczne i designerskie.

Założenia projektowe:
  • zmiana fabrycznego koloru pojazdu
  • montaż ponadwymiarowego ogumienia
  • stworzenie luksusowego wnętrza
  • stworzenie pojazdu unikatowego na skale światową

Bazą projektu stał się, zakupiony jako fabryczny, Uaz z rocznika 2015. Model ten w najuboższej wersji nie posiada nawet radia. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, iż plan modyfikacji zakładał, stworzenie pojazdu od początku poprzez zmianę wyglądu zewnętrznego, „uluksusowienie” wnętrza i doposażenie w akcesoria terenowe.

Przygotowanie bazy projektu

Prace rozpoczęliśmy od demontażu auta „do ostatniej śrubki” i likwidacji pojawiających się już ognisk korozji. Podłoga, zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, została dokładnie zakonserwowana.

Nowe zawieszenie

Po pracach konserwacyjnych przyszedł czas na montaż zawieszenia. Po transformacji Uaz miał zostać wyposażony w koła w rozmiarze 33′ na aluminiowych obręczach o średnicy 18 cali. Na przednią oś zamontowaliśmy sprężyny +2,5″ o podwyższonej twardości. przeznaczone pod dodatkowe obciążenie w postaci zderzaka stalowego z wyciągarką. Brak pozostałych dedykowanych elementów zawieszenia, wymusił na zespole MetalPasji wykonanie części przeznaczonych do tego projektu, m.in. drążka Panharda i regulowanych wieszaków resorów. Na tylnej i przedniej osi zostały zamontowane amortyzatory FOX, o długości dobranej do skoku zawieszenia.

Z prac „pod spodem” dodatkowo została wykonana konwersja tylnych hamulców z bębnów na tarczowe, dzięki czemu znacznie polepszyła się skuteczność układu hamulcowego.

Auto zostało doposażone w opony 33′ z bieżnikiem MT Cooper Discoverer STT. Felgi- połączenie szczotkowanego aluminium z czarnym połyskiem, zostały specjalnie sprowadzone na potrzeby projektu z USA. Posiadają znacznie większe od fabrycznego odsadzenie, dzięki czemu poszerzają pojazd, poprawiając jego właściwości jezdne i proporcje wizualne.

Lakierowanie karoserii

Z gamy naszej oferty lakierowania karoserii Właściciel Uaza wybrał pakiet lakierowania „fabrycznego” multi-kolor, który obejmuje pokrycie nowa powłoką wszystkich, nawet niewidocznych miejsc. Po opracowaniu koncepcji kolorystycznej, wybraliśmy trzy kolory- dwa odcienie brązu i czarny. Bazowym RAL 8001, pokryta została cała karoseria. Ciemniejszym odcieniem o numerze RAL 8007 zostały polakierowane dodatki kolorystyczne -m.in. przetłoczenia karoserii, ramki szyb, klapka wlewu, wszystkie zawiasy, a także elementy zderzaków. Obydwa odcienie brązowego zostały zaaplikowane uretanowymi powłokami ochronnymi. Czarne dodatki to niezniszczalne powłoki Line-X. Tym typem powłok zostały pokryte zderzaki oraz dolne partie nadwozia, dzięki czemu udało się uzyskać niemal fabryczny wygląd gumowych poszerzeń nadkoli. Całość, wykonana według najwyższych standardów, przyniosła interesujący efekt wizualny.


chcesz takie auto?

skontaktuj się z nami!